Kasy fiskalne dla prawników

Kasy fiskalne dla prawników powinny cechować się prostą funkcjonalnością, a także wygodą użytkowania, by wystawianie paragonów przebiegało szybko i sprawnie. Muszą one być przystosowane do pracy w trybie online, ponieważ od 2021 roku świadczenie usług prawniczych zobligowane jest do ewidencji sprzedaży właśnie w takiej formie. Decydując się na urządzenie, warto również postawić na modele, które są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu będziesz mógł je łatwo i wygodnie przenosić.

Do podręcznych kas fiskalnych online zaliczamy np. modele Posnet Ergo online oraz Elzab K10 online. Są one wyjątkowo praktyczne, a jednocześnie dają możliwość połączenia kasy z dodatkowymi modułami, takimi jak komputer, szuflada na gotówkę czy terminal płatniczy.

Czy prawnicy mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej?

Prawnicy mogą być zwolnieni z obowiązku posiadania kasy fiskalnej i ewidencjonowania za jej pomocą sprzedaży jedynie pod bardzo konkretnymi warunkami. Po pierwsze usługa musi być realizowana w sposób pośredni, a więc z wykorzystaniem Internetu lub telefonicznie oraz muszą istnieć dowody na jej przeprowadzenie. Po drugie – wynagrodzenie za usługę musi być dokonane w taki sposób, by można było z łatwością stwierdzić jego całkowitą wysokość.

Osoby, które dokonują sprzedaży bezpośredniej, zobowiązani są do zakupu kasy fiskalnej dla prawników, jednak przysługuje im ulga na zakup kasy fiskalnej. Wartość ulgi wynosi 90% ceny netto urządzenia, jednak kwota zwrotu nie może przekraczać 700 zł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat lub potrzebujesz pomocy w wyborze modelu kasy, zapraszamy do kontaktu!