Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej?

Do zakupu kasy fiskalnej zobowiązani są wszyscy przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają nową działalność i chcą sprzedawać swoje towary lub usługi. Przed jej nabyciem warto jednak się dobrze zastanowić, jakie urządzenie będzie odpowiednie. Wybór kasy rejestrującej w dużej mierze zależy bowiem od indywidualnych potrzeb, rozmiaru przedsiębiorstwa, a także sposobu jego funkcjonowania. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej? Sprawdźmy!

Rozmiar kasy

Przy wyborze kasy fiskalnej przede wszystkim bardzo istotny jest jej rozmiar. Wiele placówek usługowych potrzebuje rozbudowanych systemów stacjonarnych, które przez cały okres użytkowania pozostają na jednym stanowisku i mogą być podłączone do prądu. Wiele firm z drugiej strony docenia kasy mobilne, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i wagą, a także mogą pracować przez wiele godzin na wbudowanej baterii. Bez względu na rodzaj urządzenia rejestrującego pamiętaj o tym, by wybierać modele proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu wystawianie codziennych paragonów oraz wykonywanie innych operacji będzie przebiegało sprawnie i wygodnie.

Funkcjonalność

Przed zakupem kasy zastanów się też, jakich funkcji będziesz potrzebował. Najprostsze urządzenia mają standardową bazę towarową, mogą wystawiać paragony, faktury oraz wykonywać inne podstawowe operacje. Na rynku znajdziesz jednak bez problemu systemy, które mają ogromną bazę towarową PLU (co jest przydatne szczególnie w przypadku szybko rozwijających się przedsiębiorstw), pokazują stany magazynowe, zarządzają i analizują sprzedaż oraz robią znacznie więcej.

Ponadto coraz więcej firm zobowiązanych się do wyboru kas fiskalnych online, które muszą mieć bieżące połączenie z Internetem. Wówczas świetnie sprawdzają się modele GSM, które są wyposażone w slot na kartę SIM. Możliwość połączenia wielu urządzeń peryferyjnych jest kolejnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę i przemyśleć, czy może Ci się przydać w przyszłości. Wówczas kasa może pracować z terminalem płatniczym, wagą, skanerem kodów kreskowych i innymi sprzętami.