Urządzenia fiskalne

Urządzenie fiskalne, to zarówno najprostsza kasa z oferowanych przez producentów, jak też systemowa lub drukarka fiskalna, która wraz z komputerem i programem sterującym tworzy stanowisko sprzedaży. Wybierz odpowiednie urzadzenie dla swoich potrzeb.

Wszystkie urządzenia fiskalne posiadają jedną wspólną cechę tj. wbudowany moduł fiskalny (pamięć fiskalną). W pamięci fiskalnej, na zakończenie dnia sprzedaży, zapisywane są kwoty netto i podatku według poszczególnych stawek VAT, a także łączna kwota podatku i łączna kwota sprzedaży brutto. Dane te zapisywane są w tzw. dobowym raporcie fiskalnym, w którym, całodzienny utarg zostaje trwale zapisany, bez możliwości zmiany bądź usunięcia wpisu.
W przypadku drukarek fiskalnych, sprzedaż realizowana jest za pomocą programu aplikacyjnego uruchomionego na PC. Z punktu widzenia klienta, obsługa na kasie i drukarce fiskalnej jest identyczna. Dla ułatwienia obsługi stosowane są tzw. skanery kodów kreskowych i wagi elektroniczne.

U nas znajdziesz kasy tak znanych producentów jak POSNET, ELZAB, NOVITUS, INNOVA, EMAR

Aktualnie przepisy umożliwiają odzyskanie części poniesionych wydatków na zakup kasy fiskalnej nawet do 700 zł.
Nasi pracownicy pomogą Ci wypełnić odpowiednie dokumenty z tym związane. Z nami zyskasz nie tylko 700 zł, ale też wiedzę potrzebną Ci do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Podpowiemy Ci jak optymalnie zaprogramować kasę doradzimy jak dobrać użyteczny sprzęt komputerowy i oprogramowanie, które ułatwi dokonywanie analiz sprzedaży oraz efektywne działanie i kontrolę pracowników.

Kasy fiskalne

Kasa fiskalna służy do rejestracji obrotu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży detalicznej. To samodzielne stanowisko obsługi klienta, które wydaje paragon fiskalny.

Jeżeli rozpoczynasz działalność gospodarczą, sprawdź czy powinieneś kupić kasę fiskalną i używać jej na co dzień.
Kasy fiskalne można podzielić na proste (jednostanowiskowe) lub systemowe (wielostanowiskowe). Kasy proste charakteryzują niewielkie gabaryty. Najmniejsza znana na rynku kasa prosta jest wielkości kalkulatora, jej producentem jest firma POSNET z Warszawy.

Kasy jednostanowiskowe są urządzeniami, które z reguły nie współpracują z innymi elementami wyposażenia stanowiska kasowego. Rzadko wykorzystywana jest możliwość współpracy z komputerem, wagą elektroniczną lub skanerem. Łatwość obsługi, odporność na warunki atmosferyczne, stosunkowo niewielka pojemność pamięci PLU oraz niska cena są cechami związanymi z tą grupą kas fiskalnych.

Kasy wielostanowiskowe stosowane są najczęściej tam, gdzie konieczna jest współpraca z innymi kasami oraz programem magazynowym w jednym systemie sprzedaży. Często wykorzystuje się takie urządzenia peryferyjne, jak waga elektroniczną, skanery kodów kreskowych oraz sprawdzarki cen w celu usprawnienia pracy kasjera.

Warto także zaznaczyć, że obecne na rynku od pewnego czasu urządzenia fiskalne z kopią elektroniczną stopniowo wypierają kasy tradycyjne z tzw. papierową kopią paragonu. Zakup kasy z kopią elektroniczną daje wiele korzyści, gdyż ogranicza przyszłe koszty zakupu papieru oraz nie wymaga archiwizowania rolek, co oszczędza miejsce i eliminuje problem blaknącego z czasem papieru termicznego.

U nas znajdziesz kasy tak znanych producentów jak POSNET, ELZAB, NOVITUS, INNOVA, EMAR

Na rynku kas fiskalnych działamy już ponad 18 lat.
Z przyjemnością doradzimy Ci jakiego rodzaju urządzenie będzie odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne to urządzenia przeznaczone do pracy w systemie POS (point of sale), z komputerem i oprogramowaniem sprzedażowo-magazynowym.

W odróżnieniu od kasy fiskalnej, drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie (bez podłączenia do komputera). Zadanie drukarki polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów. Do pracy z systemem POS konieczne jest odpowiednie oprogramowanie sprzedażowo-magazynowe.
Drukarki fiskalne najczęściej znajdują zastosowanie w sieciach handlowych i usługowych, aptekach, restauracjach i hotelarstwie. Tak jak w kasach w drukarkach także coraz częściej zamiast drukowania kopii papierowej stosuje się elektroniczny zapis kopii wydruków.

U nas znajdziesz drukarki fiskalne takich producentów jak POSNET, ELZAB, NOVITUS, INNOVA, EMAR

Na rynku kas fiskalnych działamy już ponad 18 lat.
Z przyjemnością doradzimy Ci jakiego rodzaju urządzenie będzie odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Kasy i drukarki przenośne

W naszym sklepie kupisz kasy i drukarki fiskalne dedykowane do pracy przenośnej.

Jeśli zajmujesz się sprzedażą mobilną lub często przemieszczasz się wykorzystując przy tym dostępne urządzenia wspomagania sprzedaży, szukasz solidnej kasy – skontaktuj się z nami!
Kasa przenośna może być zaopatrzona w dodatkową baterię i wygodny pokrowiec ochronny. U nas znajdziesz najmniejsze drukarki jakie są dostępne na rynku takiej firmy jak POSNET czy NOVITUS. Kasy i drukarki mobilne są z chęcią wykorzystywane przez handlowców, w usługach transportowych, w małych punktach oferujących usługi medyczne, prawne czy kosmetyczno – fryzjerskie.

Rozwiązania POS

Połączenie komputera PC z aplikacją magazynową i drukarką fiskalną to korzystne połączenie wygody i funkcjonalności w Twoim biznesie!

Umów się na demonstrację systemu POS (ang. Point of Sale) z monitorem dotykowym ELO i poznaj najnowsze standardy.

U nas możesz zobaczyć i zrozumieć jak działa prosty system sprzedaży. Takie systemy instalujemy zarówno w niewielkich punktach sprzedaży detalicznej (Subiekt GT) jak i w większych placówkach handlowych (PC-POS, PC-MARKET7), gdzie znaczącą rolę odgrywają wagi etykietujące, drukarki specjalizowane i kolektory danych. Ciekawą ofertę mamy dla gastronomii (PC Gastronom, Gastro-POS, SOGA). Indywidualne podejście do Twoich wymagań, zrozumienie Twoich potrzeb, profesjonalne doradztwo to efekt wieloletniego doświadczenia przy wdrażaniu niepowtarzalnych i innowacyjnych rozwiązań w gastronomii.

Jeśli chcesz zakupić sprzęt przy jednocześnie minimalnych nakładach finansowych, mamy dla Ciebie specjalną ofertę: PC + monitor LCD + mobilna drukarka fiskalna + program GASTRO(3999,-PLN).