Urządzenia peryferyjne

Prosta kasa, komputer i drukarka fiskalna to dopiero początek projektu, który ma szansę rozwinąć się i dorastać wraz z rozwojem sklepu lub przedsiębiorstwa…

Wzrastająca konkurencyjność wśród sklepów i hurtowni wymusza stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych. Technologia komputerowa daje nam o wiele więcej niż myślimy, nie tylko same komputery są rozwijane, rozwijane są praktycznie wszystkie urządzenia, posiadające w sobie podzespoły podobne do tych, jakie są wykorzystywane w komputerach. Ich rozwój daje możliwość implementowania kolejnych funkcji w systemach informatycznych, co zwiększa wygodę i prostotę obsługi. Ten rozwój zauważamy w nowych technologiach odczytu kodów kreskowych (kody 2D, 3D). Pojawiają się nowe skanery tzw. imagery, lub kolektory danych stosowane we wszystkich branżach naszego życia. W naszej ofercie znajdziesz także nowoczesne drukarki etykiet, urządzenia wielofunkcyjne i wagi od najprostszych, z podtrzymaniem bateryjnym, po takie z możliwością drukowania etykiet i raportów sprzedaży.

W naszej ofercie znajdziesz produkty firm Honeywell, CipherLab, Datalogic, Motorola, Zebra, Argox, Dibal, Yakudo, Medesa, CAS.

Skanery kodów kreskowych

Czytniki kodów kreskowych służą do cyfrowej identyfikacji produktów opatrzonych kodem cyfrowym. Znajdują obecnie zastosowanie w handlu, logistyce, dystrybucji towarów i usług.

Skanery kodów kreskowych możemy podzielić według trzech najważniejszych kategorii:

Rodzaju elementu świetlnego – skanującego

 • diodowe
 • laserowe

Typu skanowania

 • jednoliniowe
 • wieloliniowe
 • imagery

Sposobu pracy

 • ręczne (przewodowe lub bezprzewodowe)
 • do zabudowy, montażu

Nasi specjaliści doradzą Ci, jaki czytnik będzie optymalny do Twojego urządzenia (kasy lub komputera typu PC). Na czym polega różnica pomiędzy ręcznym skanerem a montowanym w zabudowie, dlaczego niektóre z nich są bardzo tanie i jakie to może rodzić konsekwencje w przyszłości. Jaki interfejs wybrać (UBS, RS232 czy klawiaturowy).
Zapraszamy na prezentację, umów się z przedstawicielem dowiesz się jakie dla Ciebie płyną korzyści z zastosowania nowoczesnych urządzeń identyfikacji kodów.

Nasze oferta:

 • Voyager 1200g (producent Honeywell)
 • 3800g (producent Honeywell)
 • Voyager MS9520 (producent Honeywell)
 • Fusion MS3780 (producent Honeywell)
 • Orbit MS7120 (producent Honeywell)
 • Horizon MS7625 (producent Honeywell)
 • Magellan1100i (producent Datalogic)
 • LS 2208 (producent Motorola)

Wagi sklepowe

Oferujemy kilka typów wag elektronicznych do obsługi handlu: proste, kalulacyjne, etykietujące.

Wagi elektroniczne współpracujące z urzadzeniem fiskalnym mają za zadanie ułatwić pracę kasjera i zminimalizować ryzyko pomyłki.
Tzw. wagi proste to urządzenia które charakteryzują się dużą prostotą obsługi ze względu na ich charakter pracy. Urządzenia bardziej rozwinięte w funkcjach podawania wartości to wagi kalkulacyjne. Wagi etykietujące sprawdzają się w sklepach samoobsługowych, pozwalając na wydruk etykiety z wagą.

Wiele modeli posiada zasilanie bateryjne, umożliwiające pracę w miejscach gdzie są trudności z podłączeniem zasilania np. na bazarach lub okolicznościowych punktach sprzedaży z dala od budynków.

W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze modele wag używanych w handlu. Posiadamy wagi, używane w przemyśle mięsnym i drobiarskim, cukierniczym i piekarniczym, przy warzywach i owocach a także w gastronomii.

Nasze propozycje:

 • DIGI SM100P (producent Teraoka Seiko)
 • DIGI SM300P (producent Teraoka Seiko)
 • DIGI DS782RS (producent Teraoka Seiko)
 • DIGI DS676DR (producent Teraoka Seiko)
 • K-355 (producent DIBAL)
 • PS-50 (producent DIBAL)
 • PRIMA-K (producent ELZAB)

Kolektory danych

Stosowanie kolektorów danych ułatwia wprowadzanie dostaw towaru do magazynu, kontrolę cen, przyjmowanie i porządkowanie zamówień oraz ułatwia pracę przedstawiciela handlowego.

Dział kolektorów danych to obszar wysoko specjalizowanych urządzeń, który powoli lecz systematycznie zwiększa swój udział w powszechnej sprzedaży urządzeń wspomagających handel.

Kolektory danych (zwane też inwentaryzatorami) to przenośne urządzenia, do których można wprowadzać informacje o produktach, jak kod kreskowy, nazwa i cena oraz przesyłać zaktualizowane informacje do komputera. Są niezbędnym elementem nowocześnie przeprowadzanej inwentaryzacji. Umożliwiają również usprawnienie procesów związanych z logistyką i dystrybucją produktów w obrębie sklepu. Stosowanie kolektorów ułatwia wprowadzanie dostaw towaru do magazynu, kontrolę cen , przyjmowanie i porządkowanie zamówień oraz ułatwia pracę przedstawiciela handlowego.

Nasze propozycje:

 • PT-20 (producent ARGOX)
 • 8300 (producent CipherLab)
 • Dolphin 6100 (producent Honeywell)

Ponieważ kolektory nie stanowią samodzielnych stanowisk obsługi, a tylko je uzupełniają, zalecamy żebyś przed podjęciem decyzji o wyborze skonsultował się z naszym specjalistą.

Drukarki etykiet

Urządzenia mogą drukować etykiety zawierające m.in. kody kreskowe, służące do znakowania produktów, wyrobów, ale także etykiet adresowych itp.

Drukarki etykiet, mimo obecności na rynku od lat, udoskonalane i rozwijane, wciąż cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców. Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być podyktowany potrzebami placówki. Jakiego rodzaju etykiety są wymagane, jakie ilości etykiet będą drukowane w ciągu jednego dnia lub miesiąca, jakiej wielkości etykiety są potrzebne, a także jaki system komputerowy pracuje lub będzie pracował w danej placówce. Odpowiedzi na te pytania pomogą w doborze odpowiedniej drukarki. Wydruk termiczny czy termotransferowy wpływa na rodzaj użytego materiału, a co za tym idzie trwałości etykiety.

Chcielibyśmy polecić zwłaszcza dwie pozycje. Drukarka Zebra oferowana w wersji termotransferowego lub termicznego nadruku etykiet to najlepsza w tej klasie stacjonarna drukarka etykiet, oferująca najbogatszy zestaw funkcji. Drukarka Firmy DYMO również zasługuje na uwagę ze względu na niewielkie koszty zakupu i eksploatacji.

Nasze propozycje:

 • GK 430T (producent Zebra)
 • Labelwriter 450 (producent DYMO)

Terminale i monitory dotykowe

Coraz popularniejsze technologie dotykowe, od lat doskonale sprawdzają się w wielu branżach np. gastronomi, hotelarstwie i handlu detalicznym, ale również w przemyśle, branży rozrywkowej i branży medycznej.

W naszej ofercie znajdują się monitory i terminale dotykowe oparte o technologie rezystywne, ultradźwiekowe, pojemnościowe, akustyczne oraz podczerwone. Poza monitorami single-touch, dużą popularnością cieszą się urządzenia multi-touch (z obsługą wielodotyku), które usprwniają pracę na komputerze i podnoszą komfort użytkowania.

Nasza oferta terminali i monitorów dotykowych:

 • ELO 15D1 (terminal komputerowy)
 • ELO 15A1 (terminal komputerowy)
 • ELO 17D1(terminal komputerowy)
 • ELO 15E1 (nowość 2013r wśród terminali)
 • ELO 1529L (monitor dotykowy wolnostojący)
 • ELO 1717L (monitor dotykowy wolnostojący)

Monitoring

Coraz większa liczba włamań i kradzieży towarów zmusza właścicieli sklepów do podjęcia działań, mających na celu wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie tego procederu. Uzupełnieniem dla naszej oferty jest monitoring małego sklepu.

W obiektach, w których obserwowani są ludzie, towary i pieniądze oraz istnieje konieczność ich identyfikacji, najlepiej sprawdzają się kamery kolorowe. Kolor stanowi dodatkowy element rozpoznania. Przy słabym oświetleniu można stosować kamery z reflektorami podczerwieni, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach. Ważnym elementem systemu jest obserwacja otoczenia przed sklepem, oraz głównych drzwi wejściowych. Ze względu na konieczność obserwacji tej części zarówno w nocy, jak i w dzień stosuje się kamery z reflektorami podczerwieni. Proste kamery kompaktowe montowane są najczęściej ze względu na najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny mają również dodatkową zaletę nie wymagają montażu w dodatkowych obudowach. Innym rodzajem są kamery kopułowe,które posiadają zwykle szeroki kąt widzenia. Elementem uzupełniającym system jest profesjonalny monitor pracujący w sposób nieprzerwany w cyfrowych i analogowych systemach monitoringu wizyjnego. Zazwyczaj jest w nim stosowana nowoczesna matryca TFL-LCD zabezpieczoną wandaloodporną osłoną z hartowanego szkła. Monitory tej serii mogą być również stosowane z powodzeniem z komputerami PC wszędzie tam gdzie wymagana jest duża trwałość i zabezpieczenie wandaloodporne.

Rejestratory cyfrowe. Są to całkowicie niezależne urządzenie wyposażone we własny system operacyjny, co sprawia, że nie ma żadnych problemów ze stabilną pracą tego urządzenia. Zbudowane są w oparciu o wydajny procesor który umożliwia jednoczesny podgląd obrazu, jego zapis i przeglądanie nagrań archiwalnych. Rejestrator może nagrywać z detekcji ruchu (tylko wówczas gdy występuje ruch przed kamerą), nadzorować wejścia alarmowe, uaktywniać dla zadanych zdarzeń wyjścia alarmowe, nadgrywać najstarsze archiwa (praca bezobsługowa), sterować kamerami obrotowymi itd.

Każdy z rejestratorów ma złącze alarmowe dzięki temu w przypadku wykrycia ruchu przez rejestrator, sygnał z jego wyjścia alarmowego przesłać do centrali alarmowej.

Należy pamiętać, że wbudowany układ obrazowej detekcji ruchu jest bardzo przydatny szczególnie w sytuacji, gdy ruch odbywa się sporadycznie. Funkcja bardzo ważna pozwalająca na rejestrowanie tylko sytuacji, w których rzeczywiście coś się dzieje, przez co pozwalająca na wydłużenie czasu nagrania.

Dodatkowo rozbudowa systemu o możliwość zdalnego podglądu z dowolnego miejsca znacznie upraszcza nadzorowanie obiektu oraz umożliwia:

 • szybki dostęp do obrazów z kamer w przypadku alarmu
 • zmniejszenie kosztów utrzymania systemu – koszty związane z dojazdami do obiektu chronionego;
 • dużo większy komfort pracy

Przy projektowaniu należy pamiętać o podstawowej zasadzie monitoringu: istnienie systemu powinno być widoczne, ale nie rozpoznawalne, (dlatego warto stosować dodatkowe atrapy kamer oraz kamery ukryte). Duże znaczenie odstraszające mają naklejki informujące o monitoringu. Z rozmów z właścicielami tego typu obiektów wynika, że po wprowadzeniu systemu monitoringu znacząco spadła liczba kradzieży. Monitoring ma również wpływ na poprawę obsługi klientów przez pracowników oraz rozwiązywanie tzw. kwestii spornych na drodze klient – sprzedawca. oferta rejestratorów:

 • 16-kanałowy SIGNAL DL-8316 H.264 HDMI 25kl./s
 • TREND M72504
 • 8-kanałowy SIGNAL DL-8308 H.264 HDMI 25kl./s