Zawsze pod ręką – mobilna kasa fiskalna w praktyce

Producenci kas fiskalnych oferują szeroki wybór urządzeń. Dzięki temu właściciele firm zobowiązani do ich posiadania mogą z łatwością dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju prowadzonej działalności. Wśród nich znajdują się zarówno duże systemy sprzedażowe wraz z urządzeniami peryferyjnymi, jak i niewielkie, mobilne kasy fiskalne. Czym są przenośne kasy fiskalne, jak działają oraz jakie są ich zalety? Odpowiadamy!

Czym są mobilne kasy fiskalne?

Mobilne kasy fiskalne to urządzenia, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i małą wagą, dzięki czemu można je z łatwością przenosić. Zmieszczą się w każdej teczce czy plecaku oraz nie wymagają podłączania do żadnych innych urządzeń. Przenośne kasy fiskalne doskonale sprawdzają się więc we wszelkiego rodzaju działalnościach obwoźnych, które swoje usługi lub towary sprzedają na miejscu u klientów.

Są one polecane także właścicielom niewielkich punktów sprzedaży, fryzjerom czy kosmetyczkom. Tego typu miejsca nie potrzebują bowiem z reguły bardzo zaawansowanych funkcji, ogromnych baz danych czy systemów sprzedażowych połączonych np. ze stanami magazynowymi. Wówczas bardziej doceniany jest natomiast poręczny rozmiar i możliwość szybkiego wystawienia paragonu.

Jakie są zalety mobilnych kas fiskalnych?

Poza oczywistą zaletą, jaką jest łatwość i wygoda ich przenoszenia, mobilne kasy fiskalne mają również inne atuty, takie jak:

  • możliwość pracy na baterii – bez konieczności podpinania do prądu,
  • długi czas pracy baterii (nawet cały dzień),
  • możliwość szybkiej wymiany papieru,
  • odporność na niekorzystne warunki pracy w terenie,
  • możliwość wystawiania faktur,
  • możliwość zakupu urządzenia z modułem GSM.

Co więcej, są one bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach będziesz w stanie szybko wystawić klientowi paragon. Jeśli natomiast potrzebujesz rozszerzyć działanie przenośnej kasy fiskalnej o dodatkowe funkcje, wiele modeli ma możliwość podłączenia do nich dodatkowych sprzętów, takich jak waga, czytnik kodów kreskowych czy terminal płatniczy.